Szkolenie międzynarodowe w Gdańsku

30/09/2016

W dniach 9-25 września 2016 roku do Gdańska przyjechało 24 przedstawicieli organizacji partnerskich, aktywistów, innowatorów społecznych i wolontariuszy z Ugandy, Niemiec, Indii, Polski, Tajlandii, Belgii. 

Image title


Podczas 18 dniowego szkolenia dzielili się doświadczeniem, dobrymi paktykami i wiedzą z zakresu pracy z młodzieżą, w tym młodzieżą z niepełnosprawnością. Rozmawialiśmy o różnicach kulturowych, fundraisingu, wolontariacie i jego znaczeniu, w każdym z naszch państw, wsparciu rówieśniczymm, PR i promocji, tworzeniu programów szkoleniowych oraz rzecznictwie w promocji i podnoszeniu świadomości społecznej na temat prwa, potrzeb i możliwości osób z niepełnosprawnością. Podczas wieczorów narodowych dowiadywaliśmy się więcej na temat naszych krajów, ich kultur i tradycji.

Image title

Poznając okolicę i specyfikę Gdańska odwiedziliśmy Dom Sąsiedzki na Oruni oraz spotkaliśmy się z lokalnymi aktywistami i reprezentami/-tkami trómjmiejskich organizacji pozarządowych. Uczestnicy spędzili także weekend w domach gdańszczan, a swoimi indywidualnymi doświadczeniami, wrażeniami podzieli się podczas niedzielnego pikniku w Parku Regana. 

Image title

W piątek, 23 września w Protokulturze w Gdańsku 60 osób, w tym uczestnicy projektu, wolontariusze i polscy działacze społeczni pracowali nad rozwiązaniami wyzwań, przed którymi stają innowatorzy społeczni w Nepalu, Nigerii, Rwandzie, Polsce i Indiach. Zastanawialiśmy się nad dostępnością plaż dla osób z niepełnosprawnością, walką z korupcją, aktywizowaniem młodzieży i pracą z więźniami. Powstały prototypy rozwiązań i wskazówki do dalszej pracy. Spotkanie było okazją do nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń, poznania innego punktu widzenia oraz spojrzenia na problemy z innej perspektywy.